Geoblog.pl    microbeandtrus    Podróże    Przez Azję 2013    Wodospad i wiszące trumny

Wodospad i wiszące trumny

Filipiny
Filipiny, Bangaan
Przejechano 20586 km

Dziś postanowiliśmy wybrać się na dłuższy spacer do Bangaan by zobaczyć tamtejsze tarasy oraz wodospad Bomod-ok. Przy Masferre Photos droga skręca w lewo i prowadzi przez lasy, więc idzie się w cieniu, odległość z Sagady to około 7km. W Bangaan trzeba wykupić przewodnika za P500, który poprowadzi w dół przez wioskę (opłata P10 za wejście do wioski), tarasami ryżowymi do wodospadu. Widoki przepiękne! Przy wiosce znajduje się kopalnia złota i słychać wybuchy dynamitu co jakiś czas. Przy wodospadach sporo dzieciaków, sam wodospad dosyć wysoki, fajne miejsce na dzienny wypad jeśli ma się czas by tu zostać. My robimy sobie godzinny postój i wracamy z powrotem. Droga schodami pod górę w upale już nie była tak przyjemna, więc po dotarciu do Bangaan wracamy jeepney(P40/2os) do Sagady. W Sagadzie idziemy do Echo Valley, by tam dotrzeć wystarczy skręcić przy boisku do kosza w stronę kościoła i przejść przez cmentarz. Można podejść aż pod same wiszące trumny.

Zasoby: 243 wpisy243 10 komentarzy10 652 zdjęcia652 0 plików multimedialnych0

16.01.2013 - 01.08.2013