Geoblog.pl    microbeandtrus    Podróże    Przez Azję 2013    Nici z Apo Reef i poszukiwania Magnayan

Nici z Apo Reef i poszukiwania Magnayan

Filipiny
Filipiny, Sablayan

Rano poszliśmy do informacji turystycznej wypytać o Apo Reef. Druga co do wielkości rafa po australijskiej, oferująca świetne warunki do nurkowania i snorkelingu. Niestety ceny z kosmosu, wynajęcie łódki na dzień plus wszystkie opłaty tylko by popływać z maską i płetwami kosztuje tyle że gdzie indziej można za to zrobić 5-6 nurkowań :( w dodatku już poza sezonem więc nie ma żadnych innych chętnych by zebrać jakąś grupę by zmniejszyć koszt. Skoro już tu jesteśmy postanawiamy pojechać by zobaczyć chociaż tutejsze plemiona Magnayan. Z Sablayan jedziemy do miejscowości Pagasa, przy której jest wioska. Kilka minut przed Pagasa widzimy przy drodze grupkę ludzi z plemienia, rzeczywiści wyglądali bardzo pierwotnie :) Poza opaską na biodra i plecakami z trzciny nie mieli nic więcej, rysy twarzy też różnią się od reszty Filipińczyków. W Pagasa bierzemy tricykl by podwiózł nas do wioski, niestety nie spotkaliśmy tam podobnie wyglądających ludzi. W Pagasa nie chcieli nam też zbytnio udzielić informacji gdzie można ich znaleźć, więc wróciliśmy do Sablayan.

Info dla wybierających się na Apo Reef :)
Nurkowania:
Wynajęcie łodzi – 8500 max 10 osób
Opłata za wejście do rezerwatu – 450/os
Przewodnik – 750 max 8 osób
Wypożyczenie namiotu – 300
Ceny podane przez Informację turystyczną w Sablayan.

Zasoby: 243 wpisy243 10 komentarzy10 652 zdjęcia652 0 plików multimedialnych0

16.01.2013 - 01.08.2013